Mamy pytanie do Pana Cenckiewicza. Kto jest autorem tego tekstu (Duda2020)?
Duda2020:
- Faktyczna kampania będzie krótka, daje to szansę wskazania „naturalności” sytuacji gdy Prezydent kontynuuje swoją misję przez kolejne 5 lat. Stwarzać wrażenie efemeryczności kontrkandydatów – braku woli walki i zwycięstwa. Główny oponent – Rafał Trzaskowski dociera obecnie do pułapu ogólnego poparcia dla KO. W tak krótkim czasie nie ma pewnej drogi, aby przekonać wyborców spoza elektoratu PO.
- U Prezydenta podkreślać zdobyte doświadczenie międzynarodowe, zapewnienie bezpieczeństwa Polsce (przypominając o dobrych relacjach z USA i osobistym kontakcie z prezydentem Trumpem) przy jednoczesnych gestach w stronę UE (przede wszystkim Niemiec – naszego głównego partnera gospodarczego, a także, po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE miejsca pracy Polaków zagranicą). 9 czerwca mija 205 lat od zakończenia obrad Kongresu Wiedeńskiego. Tym razem mamy okazję być przy stole i kształtować nowy porządek świata po pandemii.
- uczciwość, patriotyzm, rozumienie potrzeb „zwykłych Polaków” – te sformułowania powinny być używane jak najczęściej przy mówieniu o Prezydencie. Zarazem wykazywać brak tych cech u konkurentów, przede wszystkim „elitaryzm” i odrealnienie dwóch głównych konkurentów.
- WIZERUNEK: Prezydent jako pewny siebie mąż stanu, wizjoner ukazujący drogę dla Polski na najbliższe lata i dekady. Każdy kryzys (nawet ten wywołany pandemią) jest również szansą, a należyte jej wykorzystanie zaprocentuje w poczuciu bezpieczeństwa i zamożności u współczesnych i kolejnego pokolenia. Z zagrożeniem poradziliśmy sobie sprawnie, pokazuje to dobry stopień organizacji u Polaków i pozwala nam szybciej od innych wejść na polec rywalizacji gospodarczej przy nowym rozdaniu na świecie. Wspólne wyzwanie, które dzięki przedsiębiorczości i wytrwałości Polaków pozwoli na skok cywilizacyjny.
- Zamiast Prezydenta w kolejce po warzywa (taki przekaz trafia raczej do grupy i tak już do niego przekonanych, a chodzi o wyjście do innych) pokazywać Prezydenta promującego przedsiębiorczość i zaradność Polaków, polskich firm, naukowców i młodzieży (np. Cyber Punk – gra komputerowa CD Projekt Red).
- unikać podejmowania tematów światopoglądowych i osadzonych w przeszłości – to nie są tematy decydujące dla Polaków.
- unikać tematu pandemii i związanych z nią bieżących niedogodności. Wspominać o niej najlepiej tylko w kontekście rysującej się możliwości awansu gospodarczego zmniejszającego nasz dystans od krajów „starej” Unii.
- zaprzestanie ataków bezpośrednich na Konfederację na rzecz wyrobienia przekonania, że szansą na realizację postulatów wolnorynkowych głoszonych przez Krzysztofa Bosaka jest wybór Andrzeja Dudy na II kadencję. Wielu drobnych przedsiębiorców jest nieufnych wobec rządzących, odstrasza ich nadmierny etatyzm, głosy ich mogą trafić do Hołowni lub Bosaka – mogących jawić się jako bardziej sprzyjających wolnemu rynkowi niż etatystyczna partia rządząca. Jeśli uda się przekonać tych ludzi, to przy ewentualnej II turze mogą zadecydować o zwycięstwie swojego faworyta.
- jednolity przekaz medialny – każdy sukces Rządu ma być również zasługą (choćby symboliczną) Prezydenta, ewentualne porażki lub komplikacje nie mogą być zaś w żaden sposób z nim łączone.
- Zainicjować prace nad doktryną „informacyjnego bezpieczeństwa Rzeczypospolitej” – zestawu jednolitych wzorców postępowania wobec działań propagandowych (fake-news) innych państw i organizacji. Nie chodzi o jednorazowy akt, ale o „unerwienie” każdego elementu struktur państwowych do kreowania pożądanego przez nas obrazu Polski. Nie możemy ograniczać się tylko do reagowania na działania innych, ale samemu prezentować i narzucać wielowątkową „opowieść” o Polsce.
- Prezydent, który jest zawsze na stanowisku, w każdej sytuacji, nie chodzi na zwolnienia. Bycie Prezydentem to nie zawód (zwolnienie itp.) to służba.
- Wiarygodność, zanurzenie w realności, dostępność.
- Sztuczność kontrkandydatów, ich tymczasowość
Jestem debilem